Pomysły na zaręczyny

Zobacz sprawdzone propozycje na oświadczyny przetestowane przez naszych Klientów.

pomysl-zareczyny-6

Zaręczyny nad wodą

Jeśli Twoja wybranka kocha wodę to idealnym pomysłem na zaręczyny będzie romantyczny rejs we dwoje. Możecie wspólnie udać się w niezapomnianą podróż po jeziorze lub szlakiem np. mazurskich jezior. Może to być rejs jachtem czy łodzią, gdzie przewodzić będzie kapitan w kierunku najpiękniejszych zakątków. Czas spędzony na wodzie to przede wszystkim niecodzienny krajobraz, odpoczynek od zgiełku życia codziennego, cisza, delikatny szum i plusk wody.

Na jachcie kieliszek szampana wprowadzi Was w romantyczny nastrój przy blasku słońca lub księżyca. Żeglując możecie spędzić cały dzień a nawet nocować na pokładzie. Ta romantyczna i intymna atmosfera to idealny moment na wręczenie pierścionka. Wspomnienia z tych romantycznych zaręczyn zawsze będą wywoływać uśmiech na Waszych twarzach.

pomysl-zareczyny-5

Podróż do znanych miast

Jeśli chcesz oświadczyć się w innym mieście lub za granicą, z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwuj bilety i pokój w hotelu. Nie zapomnij o pierścionku zaręczynowym. A skoro już podjąłeś decyzję, że dobrym pomysłem na zaręczyny jest podróż do niezwykłego miasta, pozostaje Ci tylko jego wybór. Może to być :
– Nowy Jork – Empire State Building,
– Wenecja – miasto miłości,
– Bora Bora – jeden z najpiękniejszych kierunków dla zakochanych,
– Dubaj oferuje wiele miejsc na zaręczyny w restauracjach z widokiem na Marinę czy drapacze chmur,
– Santorini w Grecji to prawdopodobnie jedna z najbardziej romantycznych wysp na świecie,
– Kapadocja w Turcji – krajobrazy niczym z bajki,
– W Paryżu również nie brak miejsc na romantyczne zaręczyny. Wielu już padało na kolana pod więżą Eiffla lub w restauracjach z bajecznym widokiem na nią! Warto pomyśleć o wręczeniu pierścionka na moście Pont Neuf – najstarszym moście nad Sekwaną, który wspaniale prezentuje się wieczorną porą.

W tak wyjątkowych miejscach na pewno usłyszysz upragnione „tak”.

pomysl-zareczyny-1

Romantyczna kolacja przy świecach

Kolacja w pięknej restauracji jest bardzo prostym, a zarazem romantycznym pomysłem na zaręczyny. Przecież nie co dzień zabierasz swoją ukochaną do restauracji, gdzie czeka przygotowany specjalnie dla Was stolik. Piękny wystrój, smaczne dania, dobrze dobrane wino, romantyczny nastrój to odpowiedni moment na wyciągnięcie pudełeczka z pierścionkiem.

Jeśli chcesz oświadczyć się przed szeroką publicznością, najpierw zastanów się, czy ukochaną ta sytuacją nie będzie krępowała. Takie publiczne wyznanie może potraktować jako formę Twojego nacisku lub szantażu. Staraj się nie padać na kolana przy innych gościach, zadbaj po prostu o to, aby był to wyjątkowy wieczór.

pomysl-zareczyny-11

W Parku

Oświadczyny w miejskim parku mogą wydawać się mało oryginalne i romantyczne. Ale nic bardziej mylnego! Bowiem wszystko zależy od waszych wspomnień związanych z tym miejscem, pogody oraz słów, które wypowiesz do ukochanej. Jeśli jesteś pewien magii tego miejsca daj jej tam pierścionek zaręczynowy.

Bardzo ważną sprawą jest pogoda i pora spaceru, natomiast pora roku nie ma znaczenia. Musi być słonecznie, nie wietrznie oraz nie może padać, chyba że twoja wybranka uważa to za bardzo romantyczne.

Dodatkową niespodzianką może być przyczajony za drzewami w parku fotograf, który uwieczni wszystko: uczucia wypisane na twarzy, zaskoczenie, wzruszenie. Fotografie zaręczynowe staną się doskonałym wstępem do waszej ślubnej sesji.

pomysl-zareczyny-13

Zaręczyny podczas rozgrywek sportowych

Pomysł zaręczyn na oczach tysięcy widzów jest dla par, które chcą sprawić, aby o ich zaręczynach nie zapomnieli dziesiątki tysięcy obcych im ludzi. Wręczając pierścionek zaręczynowy możesz wyznać miłość przy aplauzie tysięcy kibiców na przykład w przerwie meczu.

pomysl-zareczyny-8

Zaręczyny w balonie

Wymarzony, romantyczny, niepowtarzalny lot balonem – taki właśnie jest ten pomysł na zaręczyny. Możesz zabrać ukochaną w podniebną podróż jednym z najbardziej niezwykłych statków powietrznych. Będziecie lecieć w chmurach z lampką szampana i bukietem kwiatów.

Bezszelestne wznoszenie się do góry, któremu Towarzyszy dźwięk płonącego ognia stwarza magiczną atmosferę. To wymarzone okoliczności na wręczenie pierścionka, aby przez wiele lat ze wzruszeniem wspominać tą wyjątkową chwilę. W niezapomniany sposób spełnicie marzenia o locie podziwiając zachód lub wschód słońca z kosza balonu.

pomysl-zareczyny-7

Pomysł na zaręczyny w domu

Najbardziej uniwersalnym miejscem będzie Twój dom lub mieszkanie. Atmosferę możesz budować dowolnie, wykorzystując różne zmysły.

Jeśli gotować umiesz tylko wodę na herbatę, a mimo to chcesz oświadczyć się w domu, to tym razem musisz wykazać się odrobiną kreatywności.

Możecie ugotować coś razem, bo sama kolacja nie musi być dla niej niespodzianką. Puść ulubioną muzykę lub film. Zaskoczeniem będzie to co nastąpi potem. Możesz również zamówić coś z restauracji, zaprosić kucharza do domu (takie usługi są dostępne) albo nawet zamówić wspólny kurs kulinarny. Postaraj się tylko wcześniej o super deser i dobre wino lub szampana.

Mniej wymagającym kulinarnie pomysłem na zaręczyny jest przygotowanie śniadania. Ona w gorącej jeszcze pościeli będzie przeciągać się rozkosznie a Ty powitasz ją gorącymi croissantami i szampanem. Potem wręczając jej pierścionek zaręczynowy padniesz na kolana i oświadczysz gorąco, że tylko z nią chcesz witać każdy nowy dzień.

Zaletą domu jest to, że jeśli przygotujesz wszystko wcześniej niewiele będzie mogło nie wypalić.

pomysl-zareczyny-9

Nietypowo - na sali kinowej

Ciekawym i nietypowym pomysłem na zaręczyny jest wynajęcie małej sali kinowej tylko dla was i projekcja ukochanego filmu. Gdy nadejdzie TA chwila, padnij na kolana wręczając pierścionek zaręczynowy i zapytaj, czy zechce być twoją żoną?

Oświadczyny można też poprzedzić projekcją amatorskiego filmu, który będzie przez Ciebie wyreżyserowany.

pomysl-zareczyny-12

Zaręczyny pod wodą

Jeżeli zamierzasz oświadczyć się pod wodą, nie trzeba od razu jechać na drugi koniec świata i nurkować wśród koralowców. Miłośnicy podwodnych wrażeń i scenerii mają w czym wybierać, bo podobne eventy znajdują się w ofercie niektórych polskich aquaparków.

Nurkowanie nie jest trudne i daje wiele wyjątkowych wrażeń i nie potrzeba do tego kolorowych raf.

pomysl-zareczyny-2

Zaręczyny na łonie natuty

Niezwykle mocno umocowany w tradycji pomysł na niezapomniane zaręczyny to romantyczny spacer, przejażdżka limuzyną lub dorożką, pierścionek zaręczynowy wręczony na moście albo w pływającej po jeziorze gondoli. Sukces murowany, jeśli pogoda dopisze.

Wspaniałym pomysłem na zaręczyny w doskonałej scenerii jest np. zaciszna i romantyczna alejka w ogrodzie botanicznym czy ogród różany lub lilie wodne wsród których zatrzymacie się na jedyną taką chwilę w życiu.

pomysl-zareczyny-10

Na plaży

Wiele osób decyduje się na ten krok, zaręczyny na plaży. Ciepły wieczór a od morza wiejący przyjemny wiatr. Jest to miejsce klimatyczne, romantyczne, często kojarzy się z wieczornymi randkami i ze wspólnymi wakacjami. To miejsce można jeszcze bardziej zaaranżować, tak, by stało się jeszcze bardziej wyjątkowe i niezapomniane. Wystarczą świece, kilka płatków róż, lub pięknie nakryty stół, zespół muzykantów, wynajęty fotograf. Szum morza i krzyk mew Towarzyszy waszej kolacji na piaszczystej plaży.

Twoja ukochana będzie patrzyć na Ciebie, jakby czegoś się spodziewała. Klękniesz i wyciągniesz w jej stronę rękę. Na dłoni będzie błyszczał pierścionek zaręczynowy..

pomysl-zareczyny-14

Skok ze spadochronem

Dla szukających mocnych wrażeń ekstremalnym pomysłem na zaręczyny jest skok ze spadochronem. Na początku wspólnie lecicie samolotem, potem oddajecie skoki w tandemie tj. osoba + doświadczony instruktor. Będą Wam Towarzyszyć doznania, o których nigdy nie zapomnicie. Uczucie swobodnego spadania, wolności, szybowania na otwartej przestrzeni.

Po wylądowaniu, na ukochaną może czekać niespodzianka w postaci Twoich oświadczyn! Niestety podczas lotu nie zawsze jest to możliwe. Swobodne spadanie trwa maksymalnie minutę i możliwości sterowania lotem są ograniczone. Poza tym pęd wiatru utrudnia mówienie, a o wzajemnym słyszeniu się nie może być mowy. Oczywiście na wysokości 3 km od ziemi można improwizować bez słów. Przemyślcie ten pomysł jednak pierścionek zaręczynowy załóżcie na palec wybranki dopiero po wylądowaniu.

pomysl-zareczyny-3

W gronie przyjaciół

Coraz bardziej popularnym pomysłem na zaręczyny jest organizacja zaręczyn w klubie wśród znajomych. Może to być kameralna impreza w gronie kilku najlepszych przyjaciół, jak i wynajęcie całego klubu i zorganizowanie prawdziwej zaręczynowej „dyskoteki”.

Bezpieczniejszym, choć wciąż z publicznym tłem dla oświadczyn będzie przyjęcie wśród rodziny lub najbliższych przyjaciół. Warto wówczas wybrać jakąś szczególną okazję jak Sylwester czy Wigilia. Musisz zadbać, by Towarzyszyły Ci osoby, z którymi chciałbyś cieszyć się tą chwilą. Tutaj również można zadbać o zaangażowanie przyjaciół wedle własnego pomysłu: projekcja wideo, taniec synchroniczny, odegrana scenka, czy piosenka. Samo klęknięcie też wystarczy. Ta opcja ma ten zasadniczy plus, że już nie trzeba informować rodziny i przyjaciół o zaręczynach, tylko od razu cieszyć się razem z nimi swoim szczęściem.

pomysl-zareczyny-15

Zaręczyny na wieży

W każdej miejscowości jest jakiś kościół, latarnia, dach wieżowca, czy wieża ratusza. Jeśli wybierzesz kościół poproś proboszcza, by umożliwił ci wejście na wieżę i pożyczył klucze. Na pewno się zgodzi, jeśli w przyszłości zadeklarujesz swój ślub. Zaproś wybrankę na spacer i zaproponuj obejrzenie panoramy miasta. Najlepiej wybierz tę gwieździstą noc!