Diamenty wolne od konfliktów

kimberley-process-min

W Gelber rozumiemy, że nasi klienci dbają o to, skąd pochodzą ich diamenty. Rozumiemy Twoją troskę i zgadzamy się, że źródło pochodzenia diamentu musi być wiadome.

Wszystkie diamenty Gelber pochodzą od zaufanych dostawców, których znamy osobiście. Poznaliśmy ich w Brazylii i Afryce Zachodniej, wiele lat temu. Już w 1952 roku, nasz dziadek Marcel Gelber, zapoczątkował tę wieloletnią przyjaźń, wyruszając w podróż po świecie. Jeśli interesuje Cię historia rodziny Gelber, dowiedz się więcej w zakładce „Poznaj Gelber”.

Jesteśmy pewni, że nasi dostawcy właściwie traktują swoich pracowników. Zapewniają pracę lokalnym społecznościom, dzięki której całe rodziny mogą wieść godne życie.

Nasze diamenty są w 100% wolne of konfliktów (ang. „conflict free diamonds”). Z dumą dołączyliśmy do ogólnoświatowej akcji propagującej wykorzystywanie diamentów posiadających gwarancję conflict-free, o nazwie Kimberley Process Compliance i America’s Patriot Act.

Proces Kimberley to proces certyfikacji surowych diamentów, wprowadzony w 2002 roku poprzez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ), w celu potwierdzenia ich pochodzenia z krajów, które są wolne od konfliktów militarnych (podsycanych przez ich wydobycie).

Nasz aktywny udział w akcji oznacza, że diamenty noszone przez naszych klientów zostały wydobyte na obszarze, który jest zgodny z lokalnymi, oficjalnie uznanymi rządami politycznymi. Innymi słowy – nie finansujemy ruchów rebeliantów.